Možnosti přístupu do jezírka

Každé zahradní jezírko je ve své podstatě originál, který se v návrhu přizpůsobí, terénu, vzhledu a typu Vaší zahrady, stejně tak jako Vašim požadavkům na vzhled a řešení přístupu do vody.

ŘEŠENÍ PŘÍSTUPU DO KOUPACÍ ČÁSTI

Možností, jak se elegantně dostat do hlubší části jezírka, aniž byste museli balancovat na kamenech, či brodit mezi rostlinami, je několik. Všechny možnosti je možné libovolně kombinovat a je jen na Vás, jak bude Vaše jezírko vypadat.

DŘEVĚNÉ MOLO

Jednou z možností jak usnadnit přístup do koupací části jezera, je vybudování mola, které přemostí příběžní čás jezírka, odtud se do koupací části buď přímo skáče, nebo z mola vedou schůdky.

BROUZDALIŠTĚ

Pokud Vám nevadí chůze po kamínkách, je možný přímý vstup do koupací části brouzdáním přes  příbřežní část v místech, které není osázeno rostlinami. Toto brouzdaliště ocení i Vaše děti a neplavci. Z brouzdaliště mohou vést do hlubší části například dřevěné schody.

PODVODNÍ CHODNÍČEK

Pokud Vám nevyhovuje molo a chůze po kamínkách pro Vás také není to pravé, je další možností jak se dostat přes příbřežní část do části koupací výstavba podvodního chodníčku, který je tvořen velkými placatými kameny či dlaždicemi.Vstup do koupací části může být opět po dřevěných schodech nebo po žebříku.